Otwarcie ścieżki historyczno-edukacyjnej – Śladami Oddziału Partyzanckiego „Wilk”

Już w najbliższą niedzielę 27 sierpnia 2017 r. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 1 PSP AK zaprasza na podróż w czasie po Mogielicy Tego dnia, w ramach XIX Złazu Turystycznego na Mogielicy, zostanie po raz pierwszy zaprezentowana ścieżka historyczno-edukacyjna – Śladami Oddziału Partyzanckiego „Wilk”, która powstała dzięki inicjatywie i pracy Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1. Pułk Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej, Nadleśnictwa Limanowa, Gminy Słopnice oraz wielu prywatnych osób.
- Zbiórka będzie miała miejsce 27 sierpnia (niedziela) o godzinie 8.00 na parkingu Wyrębiska Szczawskie (podjazd od strony Zalesia), skąd następnie wszystkie zebrane osoby zostaną przeprowadzone do dawnego obozu partyzanckiego OP AK „Wilk” – najważniejszego oddziału partyzanckiego AK działającego w latach 1943-1945 na styku Beskidów (Wyspowego i Sądeckiego) oraz Gorców..
Na miejscu nie tylko będzie można zapoznać się z ciekawą historią sprzed ponad 70 lat, ale również zobaczyć, w jakich warunkach żyli wtedy partyzanci. Wszystko to dzięki rekonstruktorom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1. PSP AK oraz Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Olkuszu, którzy odtworzą obóz partyzancki. Po zwiedzeniu obozu cała grupa uda się na Polanę Stumorgową pod szczytem Mogielicy, gdzie odbędzie się XIX Złaz na Mogielicy. O godzinie 11. zostanie odprawiona Msza św. w intencji turystów.
Reset Cookies