” Od Zmierzchu do Świtu… ” , ” …Dotknij Historii… ” , Piknik Parafialny…

5 września spotkał nasze Stowarzyszenia nie lada zaszczyt...Otóż na zaproszenie Stowarzyszenia Turystyka Obronnośc, działającym przy Klubie Wojsk Specjalnych w Krakowie, braliśmy udział w Marszu Śladami Gen. Nila " Od Zmierzchu do Świtu".. Wprawdzie niestety, żaden z nas nie wziął czynnego udziału w tym liczącym sobie prawie 50 km marszu ( biegu) po szlakach Beskidów : Makowskiego i Wyspowego,
ale w pewnym sensie włączylismy do udziału w nim.. Najpierw przy bazie zawodów, znajdującej się w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekreacyjnym " Pod Kamiennikiem" w Trzemiesni, zaprezentowaliśmy wyposażenie, umundurowanie, uzbrojenie, zołnierzy 1 PSP AK. Następnie w miejscu startu - na Suchej Polanie - odtworzylismy starcie Patrolu SS i Wehrmachtu, z miejscowym oddziałem Armii Krajowej.
Po zakończeniu Inscenizacji Historycznej, " Kmicic" i " Niedźwiedź" zaciągneli warte przy pomniku upamietniajacym miejscowych żołnierzy Armii Krajowej, a w imieniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1 PSP AK " Owoc" i " Kadet" złożyli wiązanke kwiatów. Nasz udział w tym niezwyklym przedsięwzięciu zakonczylo wystartowanie uczestników marszu przez " Kmicica" i " Jelenia". Dziękujemy za zaproszenie, a zołnierzom Jednostki Wojskowej " Nil" za gościne.
Notomiast 7 i 8 września, prezentowaliśmy historię 1 PSP AK ( wyposażenie, umunundurowanie, uzbrojenia ). Najpierw podczas widowiska historycznego " Dotknij Historii " , zoorganizowanego na wadowickim rynku, przez Muzeum Armii Krajowej, przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Wojewódzctwa Małopolskiego, Następnie podczas pikniku parafialnego w Piwniczej - Zdroju.
Pracowity wrzesień trwa nadal :-)
Reset Cookies